Jenže co když člověka od domova naopak něco možná i více než silně odpuzuje? Dejme tomu nějaký ten odér, který se tam dnes a denně šíří a který nedělá ničímu nosu dost možná ani trochu dobře? A co když se kvůli témuž musí dotyčný člověk navíc ještě stydět před eventuálními návštěvami?
Nezáviděníhodná situace, že?
Nezáviděníhodná, ale až překvapivě snadno řešitelná. Samozřejmě není-li dotyčný člověk věci neznalým a učiněným strýčkem Skrblíkem, schopným nechat si pro pětník vrtat koleno.
Pokud chce jeden, aby to u něj doma krásně vonělo, není nic snazšího, než si nějaké pořídit.
Takových možností jenom je! Jenom namátkou:
– difuzéry
– vonné svíčky
– aromalampy
– vosky
– a éterické oleje
Tím vším lze doma zvítězit nad všemožnými pachy, ať už jde dejme tomu o ty linoucí se z kuchyně nebo z nedalekého hnojiště, ať už jde třeba o cigaretový kouř nebo o cokoliv jiného.
Zvláštní pozornost si mezi zmiňovanými zdroji vůní zasluhují ty úplně posledně zmíněné, to ‚nejlepší nakonec‘. Tedy éterické oleje.
Těch se u nás nabízí celá řada a jejich předností je i to, že mohou kromě zde zmíněného účelu posloužit i k lecčemu jinému.
– Eukalyptový olej pomáhá při nachlazení.
– Pomerančový éterický olej zlepšuje náladu.
– Levandulový nebo meduňkový éterický olej uvolňuje a usnadňuje usnutí.
– Éterický olej s vůní bazalky, citrusů nebo máty pomáhá při bolestech hlavy.
A ještě dlouho by se dalo pokračovat.
Rozhodnete-li se nějaké éterické oleje vyzkoušet, nic vám v tom nebrání. Stačí si pořídit aromalampu, zapálit v ní svíčku a přidat pár kapek toho kterého éterického oleje do nádobky s vodou; a už se vůně line.
A pokud je vám ona právě zmíněná nádobka s vodou málo, klidně si dopřejte éterické oleje i v koupeli. Nebudete litovat.