Phlilips Hue není jen moderní výkřik techniky

Světelné efekty a stmívání přes notebook

Práci nebo zábavě u počítače se dnes věnujeme v průměru až dvacet hodin týdně, je to dokonce více, než kolik času trávíme sledováním televize. Ve chvíli, kdy jste „on-line“, lze jednoduše přes některé pluginy ve webových prohlížečích spustit všechny pokročilé funkce základního vybavení, které Phlilips Hue https://www.lightpark.cz/kompaktni-zarivky/ umožňuje. V uživatelsky přívětivém režimu je tak možno měnit barvu osvětlení, vytvářet světelné efekty a smyčky, ovládat stmívání, a to prakticky kdekoli, kde máte světla připojena k technologickému můstku.
Podobně jako ovládání přes počítač lze provádět tuto činnost i v chytrém telefonu. Aplikací pro Android a iOS existuje celá řada a lze např. synchronizovat tuto technologii i s hudební produkcí.

smartphone

Chytré hodinky

Jedna z možností jsou chytré hodinky, a to buď s OS Apple Watch nebo WearOS nebo Tizen. Umožňují využít základní funkce, ale i ovládání světel vašimi hlasovými povely. Jde o poměrně rozšířené technologie, které zpříjemňují život, dnes již za dostupnou cenu.

Simulátor východu slunce

Jistě znáte ten nepříjemný pocit, když zazvoní budík. Ať už se jedná o elektronický model, nebo ten prastarý plechový drnčící váleček na trojnožce, nikdo z nás tento předmět v domácnosti nemiluje. Vstávání je přirozené pro lidský organismus za přímého slunečního světla, a jestliže musíme lůžko opustit dříve, chvíli trvá, než se dostaneme do formy. Řešíme to často kávou a to není zrovna ten nejlepší způsob, jak se probudit.

žárovky

Nativní program v Google Play umožňuje nastavit probouzení postupným umělým rozedníváním. Světlo se nejprve rozsvítí na 1 procento svého výkonu a postupně se v průběhu nastaveného času jas zvýší na plný výkon. Půjde o simulaci ranního rozbřesku ještě před východem slunce a díky tomu se hladina hormonů upraví přirozeným způsobem. Výsledkem bude mnohem příjemnější pocit vstávání, než s drnčícím a pípajícím budíkem.